BZWBK: końcówkę sesji na GPW zdominowała podaż

05-12-2002, 17:20

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 0,5%, natomiast WIG-20 0,7%. Po wyższym otwarciu WIG-20 zwyżkował do 1.247 pkt., po czym wszedł w dość długą fazę konsolidacji, z której nastąpiło wybicie w górę, które nieznacznie przebiło wcześniejsze maksimum. Po raz kolejny sprzedaż akcji w końcowej części sesji odebrała część wzrostu. Tym nie mniej, sesja nie wniosła definitywnych rozstrzygnięć. WIG-20 utrzymał się powyżej przyspieszonej linii trendu wzrostowego, co w dalszym ciągu sugeruje kontynuację wzrostów i atak na maksimum na 1.256 pkt. Pokonanie powyższego poziomu winno stanowić zachętę do ruchu do 1.282-1.294 pkt. Spośród spółek wchodzących w skład WIG-20, żadna spółka nie straciła na wartości, a popyt inwestorów koncentrował się w głównej mierze na walorach TP S.A., które na zamknięciu zyskały ponad 2% i zamknęły się na 14,50 zł. Na powyższym poziomie miały miejsce największe wymiany akcji. Najbliższym oporem dla spółki jest poziom 14-70-14,90 zł. Przebicie tego poziomu winno przyczynić się do utrwalenia wzrostów. Pozytywnie należy ocenić również zachowanie Computerlandu, który zyskał 2,2%. Zapowiada to w moim odczuciu dalszy wzrost kursu co najmniej do 101 zł. Najwięcej zyskały akcje Amici, która podrożała o 3,6%. Na szerszym rynku na uwagę zasługuje silniejsze odreagowanie na walorach Mostostali Exportu i Zabrza, które na ostatnich sesjach dość silnie zniżkowały. Pytaniem otwartym pozostaje czy było to odreagowanie po ostatniej fali wyprzedaży, czy też korekta na akcjach tych spółek została zakończona.

Kontrakty terminowe poruszały się w wąskim przedziale wahań, a zamkniecie nastąpiło w pobliżu kursu otwarcia. Na rynku sprzedający dominowali powyżej 1.245 pkt. Natomiast poniżej 1.240 pkt. przewagę mieli kupujący. Odnoszę wrażenie, że wzrost na rynku nie jest zakończony i rynek powinien zaatakować maksimum na 1.265 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Rynek , PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: końcówkę sesji na GPW zdominowała podaż