BZWBK: koniec kwartału może ożywić ruchy cen

31-03-2003, 09:29

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian indeksów, WIG utrzymał poziom z sesji czwartkowej, natomiast WIG-20 odnotował marginalny spadek o 0,1%. Po otwarciu na rynku przeważali sprzedający, jednakże wsparcie wynikające z linii krótkoterminowego trendu wzrostowego na 1.100 pkt. zdołało powstrzymać spadek. Późniejsza cześć sesji to próba odrobienia strat. Tym nie zmiany cen nie były duże, w związku z czym można powiedzieć, że rynek w dalszym ciągu tkwi w fazie konsolidacji. Aktualnie wsparciem dla WIG-20 jest poziom 1.100 pkt., wynikający z linii łączącej minima z 5 i 17 marca. Przebicie powyższego poziomu będzie negatywnym sygnałem dla rynku, wskazującym na możliwość testu 1.080 pkt. Ewentualne przebicie powyższego będzie sygnałem powrotu rynku do trendu spadkowego. Oporem dla indeksu jest obecnie poziom 1.120 pkt. Powrót ponad ten poziom odnowi nadzieje na kontynuację wzrostów i pozytywny atak na strefę 1.128-1.132 pkt.

Dzisiejsza sesja jest ostania w pierwszym kwartale, co zazwyczaj stanowi zapowiedź dziwnych zachowań cen poszczególnych spółek ( nie tylko w górę). Duży niepokój może budzić bardzo duży spadek na giełdach azjatyckich oraz niskie notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskie, co negatywnie przekłada się na otwarcie na rynkach zachodnioeuropejskich. Jeśli chodzi o polskie akcje to nie ma informacji, które mogłyby wpływać istotnie na zachowanie kursów. Część spółek (Rafako, Świecie) ogłosiła chęć wypłaty dywidendy, co może się przełożyć na nieznaczny wzrost.

Kontrakty Terminowe: Na piątkowej sesji rynek bronił wsparcie na 1.114 pkt. i sztuka ta się udała. Obecnie wsparciem dla rynku jest poziom 1.112 pkt., natomiast oporu doszukiwałbym się na 1.130 pkt. Przebicie wsparcia sugerowałoby test wsparcia wynikającego z linii krótkoterminowego trendu wzrostowego na 1.097 pkt. Przebicie3 oporu winno przynieść test kluczowego obecnie oporu na 1.140 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: koniec kwartału może ożywić ruchy cen