BZWBK: kursy dużych spółek są blisko oporów

opublikowano: 14-07-2003, 09:14

Piątkowa sesja upłynęła pod znakiem konsolidacji, indeksy poruszały się w wąskim zakresie, a zamknięcie nastąpiło na nowych średnioterminowych maksimach. Oczekiwana korekta okazałą się zatem bardzo płytka, co wskazuje, iż wielu inwestorów oczekuje na korektę, by dokupić akcje, co przy braku podaży skutkuje dość przekłada się na marginalne spadki. WIG-20 poruszał się w przedziale 1.335-1.349 pkt. Przebicie jednego z powyższych poziomów będzie wskazywało kierunek kolejnego ruchu cen. W związku ze wzrostem na rynku amerykańskim bardziej prawdopodobny wydaje się atak na górne ograniczenie konsolidacji. Pokonanie powyższego poziomu winno przełożyć się na test czwartkowego maksimum na 1.356 pkt., a kolejnym oporem jest 1.368 pkt. Z kolei w przypadku ewentualnego wsparcia na 1.335 pkt., kolejne wsparcie znajduje się w przedziale 1.321-23 pkt. Przebicie tego pułapu otwierałoby drogę do 1.295 pkt.

Większość dużych spółek znajduje się w pobliżu istotnych oporów technicznych, Pekao 111 zł, BPH PBK 300 zł, TP S.A. 14,90 zł, Agora 52 zł. Pytaniem pozostaje czy popyt będzie na tyle silny by pokonać powyższe poziomy, mimo dość sporego wykupienia po ostatnich wzrostach. Jeśli tak by się stało byłby to pozytywny sygnał dla rynku sugerujący dalszy ruch wzrostowy.

W piątek zmiany cen zazwyczaj nie przekraczały 1%. Pozytywnie w moim odczuciu zachowywał się kurs Softbanku, który zyskał ponad 2% i co za tym idzie zbliżył się do ostatniego maksimum na 24 zł. Pokonanie powyższego poziomu będzie sugerowało wybicie z konsolidacji w górę. Kolejny opór znajduje się w przedziale 26,50 zł. Słabsze wrażenie pozostawił KGHM i Millenium, które straciły po 1%.

Kontrakty terminowe: Sesja upłynęła pod znakiem wahań w przedziale 1.306-1.320 pkt. W przypadku przebicia 1.320 pkt. oczekiwałbym testu oporu na 1.329 pkt. Kolejnym oporem dla rynku jest poziom 1.3456 pkt. Z kolei przebicie piątkowego minimum winno sugerować spadek do 1.290 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: kursy dużych spółek są blisko oporów