BZWBK może wyjść z czołówki

Dariusz Karolak
opublikowano: 25-03-2002, 00:00

Działający dotychczas w duecie z Pekao bank mało skorzystał na piątkowej mobilizacji popytu. Okno bessy z 12 III, 67,2-66, dalej jest skuteczną zaporą dla wzrostów. Coraz wyraźniejsza powściągliwość popytu ma swoje źródło w 150 proc. 8-miesięcznej stopie zwrotu. W końcu mamy do czynienia z dużym bankiem, którego wzrost wartości musi uzasadnić poprawa wyników.

Kurs dotarł do długoterminowej linii bessy z wykresu wolumenowego, będącej górnym ograniczeniem kanału rosnącego. Po odbiciu się od niej i powstaniu okna bessy prawdopodobieństwo pokonania historycznego rekordu 69,5 zmalało. Sygnał, że podaż może mieć niedługo więcej do powiedzenia dał układ kierunkowy. Dzienny DI- po przełamaniu opadającej półrocznej linii oporu wykonał do niej ruch powrotny. Kurs trzyma się blisko dziennej VAMA10, ale po jej południowej stronie. W tej sytuacji bardziej naturalny byłby ruch w kierunku linii łączącej szczyty z 25 I i 1 II, 61, niż atak na nowe szczyty. W drugim wypadku rozsądniej będzie wykorzystać zwyżkę do zamiany na zdecydowanie tańsze akcje z MidWIG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy