BZWBK: na GPW aktywni będą duzi inwestorzy

30-06-2003, 09:28

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 0,3%, a WIG-20 0,5%. Po nieco wyższym otwarciu WIG-20 rozpoczął korektę, która sprowadziła indeks do pierwszego wsparcia na 1.242 pkt. Dalsza cześć sesji upłynęła pod znakiem konsolidacji w przedziale 1.245-50 pkt. Przebicie piątkowego minimum będzie sugerowało wejście indeksu w fazę nieco silniejszej korekty, która winna sprowadzić indeks do 1.203 pkt. Wcześniej wsparcia znajdują się na 1234 oraz 1225 pkt. Kluczowy7m oporem dla rynku jest poziom 1.257 pkt. Kilkakrotnie indeks podchodził do powyższego poziomu w ciągu ostatnich dwóch tygodni, jednakże jak na razie nie udało się go pokonać. Ewentualne przebicie oporu odczytam pozytywnie, jako zapowiedź wzrostu do 1.310 pkt. Tym nie mniej w krótkim horyzoncie większe prawdopodobieństwo przypisywałbym pogłębieniu korekty.

W piątek przeważająca liczba spółek zniżkowała, a najsłabiej zachowywały się walory KGHM oraz Softbanku. Zniżkę pierwszej ze spółek łączyłbym ze spadkiem cen surowca na rynkach światowych. Wsparciem dla kursu jest poziom 14,10 zł. Z kolei Softbank otworzył się wyżej i dotarł do 24 zł, po czym inwestorzy zaczęli realizować zysk i na zamknięciu kurs stracił 1,7%. Takie zachowanie może sugerować wyczerpanie krótkoterminowego potencjału wzrostowego i stanowić zapowiedź wejścia spółki w korektę. Wsparciem jest poziom 20,70 zł. Najlepsze wrażenie po sesji zostawił Comarch, który pokonał strefę oporów w przedziale 31,8-32,20 zł. Spodziewam się kontynuacji wzrostu spółki do 37,50 zł.

Dzisiejsza sesja jest ostatnią w drugim kwartale, w związku z czym na rynku spodziewam się większej aktywności inwestorów instytucjonalnych.

Kontrakty terminowe: Rynek otworzył się na nowych średnioterminowym maksimum na 1246 pkt., po czym dość szybko osiągnęliśmy poziom 1250 pkt. W dalszej części sesji rynek zachował się słabiej, a zamknięcie w pobliżu dziennego minimum sugeruje możliwość pogłębienia korekty. Wsparciem dla rynku jest poziom 1232, a kolejne znajduje się na 1220 pkt. Oporem dla rynku jest górne ograniczenie kanału wzrostowego na 1250 pkt. W przypadku jego pokonania kolejne opory tom 1255 i 1265 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: na GPW aktywni będą duzi inwestorzy