BZWBK: na GPW nie doszło do wyraźnych zmian

opublikowano: 22-09-2003, 09:37

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, WIG zyskał 0,3%, natomiast WIG-20 0,4%. Po zgodnym z oczekiwaniami wyższym otwarciu, kupujący podjęli próbę pokonania oporu na 1.560 pkt., jednakże podejście nie zakończyło się powodzeniem. W dalszej części sesji przewagę powoli uzyskiwali sprzedający, a kulminacja nastąpiła po godzinie 15, kiedy to indeks zniżkował do minimum na 1.528 pkt. Powiązać to należy ze sprzedażą akcji w związku z wygasaniem wrześniowej serii kontraktów terminowych. Na fixingu udało się zniwelować spadek i zamknąć indeksy na niewielkim wzroście. Z technicznego punktu widzenia nie nastąpiły jakiekolwiek zmiany. W dalszym ciągu oporem dla indeksu jest poziom 1.560 pkt., natomiast wsparciem jest poziom 1.520 pkt. Pokonanie jednego z powyższych poziomów będzie sygnałem kolejnego ruchu indeksu. Przebicie oporu winno zapowiadać test ostatniego maksimum na 1.589 pkt. Z kolei spadek poniżej 1.520 pkt. będzie stanowił zapowiedź testu ostatnich minimów na 1.503-1.506 pkt.

W piątek w dalszym ciągu rzucała się w oczy słabość TP S.A., która ustanawiała nowe minima na 14.20 zł. Trudno jednoznacznie znaleźć powód takiej słabości kursu spółki, który oddał już spora część ostatniej zwyżki i powoli zbliża się do 50% zniesienia wzrostu na 14,05 zł. Pozytywne wrażenie pozostawiały natomiast walory Prokomu, KGHM oraz PKN Orlen. Słabiej zamknął się natomiast BPH, który na początku sesji testował opór wynikający z ostatniej luki hossy na 332 zł. W końcówce sesji kurs odnotował spadek i zamknął się na poziomie 320 zł.

Kontrakty terminowe: po wyższym otwarciu rynek zwyżkował do 1.573 pkt. Kolejne godziny przyniosły osłabienie i spadek do 1.545 pkt. W końcówce inicjatywę przejęli kupujący, którym udało się zamknąć 3 pkt. wyżej. Oporem dla rynku jest poziom 1.567 pkt. Natomiast wsparcia doszukiwałbym się w przedziale 1.542-45 pkt. Spadek poniżej tego poziomu winien zapowiadać test wsparcia na 1.533 pkt. Przełamanie tego poziomu będzie otwierało drogę do testu minimów 1.506 pkt. Przebicie oporu winno zapowiadać wzrost do 1.577 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: na GPW nie doszło do wyraźnych zmian