BZWBK: na GPW notowania banków w centrum uwagi

08-05-2003, 09:34

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 1%, natomiast WIG-20 1,5%. WIG-20 przełamał wsparcie na 1.136 pkt., jednakże, dolne ograniczenie poniedziałkowej luki powstrzymało napór sprzedających na 1.126 pkt. Powyższy poziom stanowi najbliższy poziom wsparcia dla indeksu. Kolejnym jest 1.122 pkt., gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego, a zamknięcie poniżej tego poziomu będzie sugerowało test ostatniego minimum z 30-04 na 1.090 pkt. Oporem dla rynku jest przedział 1.146-1.150 pkt. Pokonanie powyższego poziomu winno przełożyć się test szczyt z 7-04 na 1.163-1.167 pkt.

Ponownie do słabości na rynku przyczyniła się wyprzedaż na akcjach banków. Inwestorzy obawiają się o wyniki tego sektora i w związku z sprzedają akcje. Negatywnie zachowało się Pekao, które zamknęło się poniżej wcześniejszego minimum na 84 zł. Ponadto zniżkowały walory BPH PBK oraz BZ WBK, które straciły po 1,7%. Pod presją sprzedających znalazły się również walory TP S.A. oraz KGHM, które stracił ponad 2%. Trwa natomiast dobra passa spółek średniej wielkości, silne wzrosty odnotowały walory Cersanitu, które wybiły się na sesji wtorkowej. Ponadto zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje Sokołowa, Prospera oraz Rolimpexu.

Po wczorajszej sesji wrażenie pozostało negatywne, a dalszą prognozę dla rynku uzależniłbym od zachowania banków. Dziś rano wyniki podał BPH PBK, a okazały się one nieco lepsze od oczekiwań, co może pomóc dziś całemu sektorowi. Przełamanie wsparć na indeksie (1.122-1.126) będzie sugerowało pogłębienie tendencji spadkowej.

Kontrakty Terminowe: Sesja zakończyła się dość silnym spadkiem, co spowodowało zamknięcie poniedziałkowej luki. Rynek znalazł wsparcie na 1.134 pkt., gdzie aktualnie znajduje się średnia SK-15. Powyższy poziom stanowi najbliższe wsparcie, a w przypadku jego przełamania kolejnego doszukiwałbym się na 1.120-22 pkt. Oporem dla rynku jest maksimum z poniedziałku na 1.161 pkt. Wcześniej podaż może pojawić się w okolicach 1.147-1.149 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: na GPW notowania banków w centrum uwagi