BZWBK: stytuacja na GPW nie ulegla zmianie

10-02-2003, 09:36

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem wartości indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 wzrosły o 0,8%. Z technicznego punktu widzenia sytuacja nie uległą zmianie. Po krótkim spadku na początku sesji, w dalszej części sesji przewagę uzyskali kupujący, jednakże nie zdołali oni pokonać strefy oporu w przedziale 1.096-1.104 pkt. Najbliższym wsparciem dla WIG-20 jest poziom wynikający z piątkowego minimum na 1.084 pkt. Wydarzeniem piątkowej sesji była informacja o sprzedaży posiadanego przez BRE pakietu akcji Elektrimu na rzecz Polsatu. Obie spółki odnotowały silny wzrost kursu, BRE zdołał pokonać opór na 70 zł i zamknął się na 71,80 zł. Kolejnym oporem dla spółki jest linia krótkoterminowego trendu spadkowego, która znajduje się na 73,80 zł. Z kolei Elektrim w piątek zyskał 25% i zamknął się powyżej wcześniejszego maksimum na 2,62 zł, co oznacza wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji w górę. Kurs w piątek napotkał na opór powyżej 2,80 zł, w związku z czym patrzyłbym na zachowanie spółki na powyższym pułapie. Pokonanie 2,85 zł winno zaowocować ruchem w kierunku 3 zł.

W piątek pozytywne wrażenie sprawiały walory BPH, które odnotowały silniejsze odreagowanie ostatnich spadków. Ponadto próbę wybicia z trendu spadkowego podejmuje Agora. Zamknięcie powyżej 45 zł winno wpłynąć na silniejszy ruch w górę. Słabiej na ostatnich sesjach zachował się KGHM, który po przebiciu wsparcia na 12,95 zł pogłębił spadek. Silnym wsparciem dla kursu jest 12,20 zł.

Kontrakty Terminowe: Rynek podjął próbę odreagowania, jednakże spora podaż powyżej 1.085 pkt. ograniczyła możliwość kontynuacji ruchu. Oporem jest piątkowe maksimum 1.090 pkt. W przypadku pokonania tego poziomu liczyłbym na wzrost do 1.105 pkt. Wsparciem jest ostatnie minimum na 1.073 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: stytuacja na GPW nie ulegla zmianie