BZWBK: udany tydzień na rynku akcji

06-06-2003, 18:17

Miniony tydzień przyniósł dalszy wzrostów cen akcji. Jedynie na sesji poniedziałkowej mieliśmy lekkie zachwianie nastrojów, lecz na kolejnych sesjach indeksy ustanawiały kolejne maksima, dyskontując pozytywny wynik referendum oraz pozytywną sytuację na rynkach światowych. Popyt w dużej mierze pochodził ze strony inwestorów zagranicznych, za czym przemawia koncentracja uwagi inwestorów na największych spółkach. Na tle rynku wyróżniały się walory spółek komputerowych, które wcześniej zachowywały się relatywnie słabiej. Silnie zwyżkował kurs Softbanku oraz Prokomu. Pozytywnie zachował się również Computerland, który pokonał wcześniejsze maksima. Silne były również banki, gdzie wyróżniały się walory Pekao oraz BZ WBK. Zwyżkowały również akcje TP S.A., jednakże skala wzrostów była ograniczana przez informację o możliwej ofercie publicznej akcji spółki na jesieni tego roku, o ile sytuacja na rynku będzie pomyślna.

Na szerszym rynku przeważały spadki, co powiązałbym z większym zainteresowaniem dużymi spółkami.

Inwestorzy zignorowali kolejne miesięczne statystyki o zmniejszeniu zaangażowania na rynku akcji przez OFE. Jest to kolejny miesiąc od października ub, kiedy to fundusze zmniejszają, bądź w najlepszym przypadku nie powiększają zaangażowania na rynku. Znamienny jest fakt, iż ma to miejsce w momencie gdy indeksy znajdują się w trendach wzrostowych.

Początek nadchodzącego tygodnia winien przynieść reakcję na wyniki referendum. Dalsza cześć tygodnia będzie uzależniona od zachowania giełd zachodnich oraz od sytuacji na scenie politycznej.

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: udany tydzień na rynku akcji