BZWBK: WIG 20 przetestuje dzisiaj minimum na 1031 pkt.

Marek Druś
07-10-2002, 09:36

Na piątkowej sesji indeksy utrzymały poziomy z czwartkowego zamknięcia, jednakże wydźwięk po sesji został negatywny. WIG-20 po niezłym otwarciu podjął próbę sforsowania oporów w przedziale 1.055-1.065 pkt., lecz na wyższych poziomach pojawili się sprzedający, którzy wykorzystali wyższe poziomy cenowe do pozbycia się akcji. Na dzisiejszej sesji spodziewam się niższego otwarcia i testu minimum na 1.031 pkt. Przebicie tego poziomu będzie sygnałem opuszczenia fazy konsolidacji w dół. Negatywnie należy bowiem odczytać zamknięcie na rynkach amerykańskich, gdzie Dow Jones oraz Nasdaq zamknęły się na nowych średnioterminowych minimach. Negatywnie należy odczytać spadek rynków azjatyckich. W tych warunkach wydaje się mało prawdopodobne by sforsować krótkoterminowe opory i kontynuować wzrost. W każdym razie pozytywne scenariusze będzie można rozważać w momencie zamknięcia powyżej 1.065 pkt.

W piątek bohaterem był Elektrim, który zyskał 33%po informacjach o osiągnięciu porozumienia z obligatariuszami i prawdopodobnym wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości przez zarząd. Ponadto pozytywne wrażenie sprawiały walory Agory, która od kilku sesji przejawia chęć do wzrostu. Rozczarowały natomiast banki, które po niezłym otwarciu podjęły próbę sforsowania oporów, jednakże końcówka sesji przyniosła realizację zysków. Po raz kolejny podaż dominowała na walorach TP S.A. i na KGHM.

Kontrakty Terminowe: Po sesji na wykresie ukształtowała się formacja gwiazdy spadającej zapowiadająca spadki w krótkim terminie. Unieważnieniem formacji będzie pokonanie piątkowego maksimum na 1.058 pkt. Rynek ma problemy z przebiciem średniej krótkoterminowej, która znajduje na 1.050 pkt. Najbliższe wsparcie to przedział 1.030-1.035 pkt. W przypadku jego pokonania większego popytu będzie można się spodziewać na poziomie 1.018 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: WIG 20 przetestuje dzisiaj minimum na 1031 pkt.