C&W: rekordowy rok na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej

  • DI
opublikowano: 21-02-2018, 14:30
aktualizacja: 21-02-2018, 14:33

2017 rok był rekordowym w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku nieruchomości komercyjnych, informuje Cushman & Wakefield.

Polska wykazała się odpornością ryzyko polityczne odnotowując prawie 9 proc. wzrost do ponad 5 mld EUR. To najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat, podkreśla Cushman & Wakefield. Całkowity wolumen inwestycyjny w segmencie nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wyniósł blisko 13 mld EUR.

- Największy udział pod względem aktywności na rynku mieli inwestorzy z Ameryki Północnej, Azji i Republiki Południowej Afryki, nieco mniejszy – firmy niemieckie i austriackie. Wzmocniło się również znaczenie krajowego i regionalnego kapitału – głosi komunikat.

Największy udział pod względem aktywności na rynku mieli inwestorzy z Ameryki Północnej, Azji i Republiki Południowej Afryki, nieco mniejszy – firmy niemieckie i austriackie. Wzmocniło się również znaczenie krajowego i regionalnego kapitału.

Cushman & Wakefield podkreśla, że 2018 rok już pokazuje zysk z transakcji przesuniętych z końca 2017 r., „co pozwoli osiągnąć w I kwartale 2018 r. całkowity wolumen inwestycyjny na poziomie 3 mld EUR”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu