CA IB nadal rekomenduje ‘kupuj’ Elstar Oils, wycena 18 zł

opublikowano: 03-04-2007, 11:54

(ISB) Analitycy UniCredit CA IB w raporcie z 30 marca podtrzymali rekomendację "kupuj" dla spółki Elstar Oils, podwyższając cenę docelową dla akcji firmy do 18 zł z 17,40 zł w poprzednim raporcie.

Rekomendacja została sporządzona przy cenie za akcję wynoszącej 13,25 zł. We wtorek o 11.30 walor spółki kosztował 15,34 zł po wzroście o 9 %.

"Po spotkaniu z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem, pracującym nad przygotowaniem przepisów regulujących rynek biopaliw w Polsce, wierzymy, że nasze pozytywne nastawienie wobec akcji spółki wkrótce znajdzie wsparcie w korzystnych przepisach prawa. W obu projektach (Samoobrona i PSL), które trafiły pod obrady parlamentu zakładany jest wzrost ulg podatkowych do 1,97 - 2,20zł/litr z obecnych 1zł/litr" - czytamy w raporcie UniCredit CA IB.

Według analityków, nowa ustawa dotycząca biopaliw powinna trafić pod głosowanie już w kwietniu 2007, co wynika z wyznaczonego na 15 maja ostatecznego terminu dotyczącego unijnych dopłat dla rolników uprawiających rośliny energetyczne.

"W ostatnim czasie kurs akcji Elstar Oils był słabszy od rynku, co zostało spowodowane obniżką ulg podatkowych przez Ministerstwo Finansów (z 1,5 - 2,2zł/litr), w wyniku czego spółka notowana jest ze wskaźnikiem C/Z wynoszącym 16x na rok 2008 i 10x na rok 2009, czyli odpowiednio z 7% premią i 12% dyskontem wobec zachodnioeuropejskich spółek z grupy porównawczej. Wyznaczamy cenę docelową akcji Elstar Oils na 18zł, co oznacza 36% potencjał wzrostu. Jednocześnie podtrzymujemy rekomendację ‘kupuj' dla walorów spółki" - głosi raport. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane