CA IB rekomenduje TRZYMAJ dla akcji PKN Orlen

06-09-2004, 12:17

W raporcie zatytułowanym „Trudno będzie pobić takie rezultaty”, analitycy CA IB rekomendują „Trzymaj” dla akcji PKN Orlen. Kurs docelowy został przez rekomendującego ustalony na poziomie 29,5 zł.

Autorzy raportu – Robert Rethy i Flawiusz Pawlak uważają, że spółka wydaje się być obecnie w pełni wyceniana i kwotowana na poziomach zbliżonych do zagranicznej konkurencji. Fundamenty spółki są w dalszym ciągu pozytywne, ale musi ona systematycznie monitorować poziom marż. Istnieje ryzyko, że po silnym wzroście notowań wywołanym bardzo dobrymi wynikami II kwartału, może dojść do znacznej korekty, implikowanej również przeceną na rynku surowców.

Analitycy widzą kwestie związane ze sprzedażą należących do Orlenu udziałów w Polkomtelu jako jednorazowe wydarzenie zwiększające wycenę spółki, ale nadal patrzą na przejęcie czeskiego Unipetrolu ze sceptycyzmem. Nie mają jasności również w ocenie sytuacji dotyczącej zacieśnienia współpracy z Grupą Lotos.

Analitycy podwyższyli prognozę tegorocznego zysku netto do 1,752 mld zł i utrzymali dla dwóch kolejnych lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CA IB rekomenduje TRZYMAJ dla akcji PKN Orlen