Cadbury wykonało plan

WIS
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Brytyjski koncern obiecał inwestycje o wartości setek milionów złotych. Większość już zrealizował.

Brytyjski koncern obiecał inwestycje o wartości setek milionów złotych. Większość już zrealizował.

Znany producent słodyczy, który w Polsce posiada m.in. markę Wedel, zapowiedział na 2009 r. trzy duże inwestycje wartości około 900 mln zł: rozbudowę fabryki czekolady w Bielanach Wrocławskich, budowę nowej fabryki czekolady w Skarbimierzu oraz modernizację fabryki czekolady w Warszawie.

— Rozbudowa fabryki w Bielanach została zakończona we wrześniu. Nowy zakład w Skarbimierzu był w stanie surowym zamkniętym już w sierpniu. Zostanie oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2010 r. Została też wykonana spora część prac modernizacyjnych w fabryce warszawskiej. Reszta jest w toku — informuje Marta Pokutycka, kierownik ds. komunikacji w Cadbury Wedel.

Podkreśla, że w związku z dużymi inwestycjami firmy i wzrostem zatrudnienia w 2009 r. prowadzona była też intensywna akcja rekrutacyjna, która zbliża się powoli do końca. Wciąż jest jeszcze jednak trochę posad do zdobycia, więc zachęca wszystkich zainteresowanych pracą w branży cukierniczej do zaglądania na strony internetowe Cadbury Wedel.

Przypomnijmy, że nieco wcześniej, w lutym 2009 r., Cadbury uruchomiło też nową fabrykę gum do żucia w Skarbimierzu, co czyni tę firmę jednym z największych inwestorów w polskiej branży spożywczej ostatnich lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy