Cafe News na New Connect

ZK
opublikowano: 18-03-2008, 00:00

Przydałoby się 3-5 mln zł. Na nowe produkty, wzmocnienie pozycji, a może nawet wyjście za granicę.

Przydałoby się 3-5 mln zł. Na nowe produkty, wzmocnienie pozycji, a może nawet wyjście za granicę.

W najbliższych dniach Cafe News, internetowy dystrybutor informacji, zamierza przeprowadzić prywatną ofertę akcji. To wstęp do kwietniowego debiutu na New Connect.

— Chcielibyśmy zdobyć 3-5 mln zł — mówi Piotr Długi, prezes Cafe News.

Emisja obejmuje 1,6-3,2 mln akcji, które po ofercie będą stanowić 12,9-22,9 proc. podwyższonego kapitału.

— Szczegóły oferty będą znane za kilka dni. Spółka ciągle bowiem negocjuje warunki objęcia części nowych akcji z inną firmą notowaną na giełdzie — wyjaśnia Arkadiusz Kowalski z Capital Partners, autoryzowanego doradcy wprowadzającego Cafe News na New Connect.

Cafe News chce wydać pieniądze m.in. na nowe produkty i kanały dystrybucji. Rozważa też przejęcia i powielenie modelu biznesowego na innych rynkach. Największym akcjonariuszem jest giełdowy BBI Capital NFI (35 proc.), reszta należy do osób fizycznych. Fundusz przed kilkunastoma miesiącami za swój pakiet zapłacił 2 mln zł. Przy podanych kryteriach emisyjnych wycena Cafe News może sięgać nawet 22 mln zł.

— Firma już rozwinęła działalność i ma realne przychody — informuje prezes Długi.

Cafe News działa od listopada 2006 r. Od startu do końca 2007 r. spółka wykazała 3,98 mln zł przychodów i 952 tys. zł straty.

— To był znacznie lepszy wynik od wstępnych szacunków, które zakładały ponad 2 mln zł straty — dodaje Arkadiusz Kowalski.

Plany na ten rok mówią o 7,4 mln zł sprzedaży i pogłębieniu straty do 2,3 mln zł. W 2011 r. przychody mają sięgnąć 29,7 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu