Cała krzywa rentowności USA poniżej stopy funduszy federalnych

opublikowano: 03-07-2019, 18:22

W środę rentowność obligacji 30-letnich USA spadła poniżej stopy funduszy federalnych.

Ekonomiści podkreślają, że taka sytuacja wystąpiła w USA  w przeszłości przed recesją lat 80. ubiegłego wieku, kryzysem kas oszczędnościowo-pożyczkowych z lat 90., azjatyckim kryzysem finansowym, który wydarzył się w ostatnich latach XX wieku, pęknięciem bańki dotkomów z przełomu wieków, a także przed ostatnim kryzysem finansowym lat 2007-2009. Tylko w 1986 roku był to fałszywy sygnał, podkreśla Otavio Costa, globalny makroanalityk w Crescat Capital.

Krzywa rentowności obligacji USA w środę 3 lipca, miesiąc i sześć  miesięcy temu
Zobacz więcej

Krzywa rentowności obligacji USA w środę 3 lipca, miesiąc i sześć  miesięcy temu highcharsts.com

Spadek rentowności obligacji 30-letnich USA do 2,49 proc. w środę oznacza, że cała krzywa rentowności obligacji USA jest poniżej stopy funduszy federalnych, wynoszącej 2,5 proc.   

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich USA spadła w środę do najniższej wartości od listopada 2016 roku. To odzwierciedla oczekiwanie rynku, że Fed obniży w tym miesiący stopy procentowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu