Cała Polska buduje stadiony

MZAT
opublikowano: 16-12-2011, 00:00

Pieniądze z Totalizatora Sportowego pomogły w budowie obiektów sportowych.

488 mln zł na 489 stadionów, hal i basenów — to zeszłoroczny wkład Totalizatora Sportowego (TS) w rozwój polskiej kultury fizycznej. — Od lat współfinansujemy — za pomocą dopłat i zasilając budżet państwa — budowę obiektów sportowych w całym kraju. To nie tylko spektakularne i drogie projekty, ale też przyszkolne sale gimnastyczne czy boiska w małych miejscowościach — mówi Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora.

Pieniądze, które z kieszeni polujących na szóstkę Kowalskich trafiły do kasy organizatora loterii, wydano m.in. na modernizację skoczni narciarskich w Wiśle i Szczyrku — poszło na to 57 mln zł. Na budowę hali sportowo-widowiskowej w Łodzi Totalizator przekazał 43 mln zł, podobną sumę wydano na budowę ośrodka szkoleniowego dalekowschodnich sztuk walki w podłódzkiej Starej Wsi.

Jak zaznacza Sławomir Dudziński, prezes TS, spółka w ciągu 55 lat istnienia przyczyniła się do budowy 3,5 tys. obiektów sportowych w całym kraju. Pieniądze z TS — poza sportem — idą na dofinansowanie i promocję kultury, a także na rozwiązywanie problemów hazardowych. Najbardziej w zeszłym roku na pieniądzach z Totka skorzystały województwa: łódzkie (trafiło tam 114,5 mln zł), śląskie (102,5 mln zł) i mazowieckie (92,6 mln zł). Najgorzej było w Opolskiem (8,1 mln zł dopłat na inwestycje z TS), Podlaskiem (14,4 mln zł), a także Świętokrzyskiem i Zachodniopomorskiem (po 17 mln zł). Łącznie TS przekazał do budżetu państwa w 2010 r. 1,37 mld zł, z czego 585 mln zł trafiło bezpośrednio do Ministerstwa Finansów, a 150 mln zł dostał resort skarbu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane