Calatrava zagra w  internecie

KL
opublikowano: 06-05-2011, 00:00

Fundusz kupił prawie 30 proc. udziałów w serwisie z teleturniejami online.

Fundusz kupił prawie 30 proc. udziałów w serwisie z teleturniejami online.

R1ng.pl — tak nazywa się pierwszy w Polsce serwis z teleturniejami online. Calatrava Capital właśnie kupiła 29,5 proc. w firmie Webventure, do której należy serwis. Wartości transakcji nie ujawniono. Partnerami serwisu są m.in. Wirtualna Polska i Agora.

R1ng. pl ma niemal 100 tys. użytkowników, a za sobą zwycięstwo w telewizyjnym programie Dragon’s Den (to program, w którym przedsiębiorcy muszą przekonać inwestorów do swojego pomysłu).

"Teraz pora na dalszy rozwój. Niski próg wejścia na nowe rynki ułatwia rozszerzenie zasięgu serwisu poza granice Polski. W perspektywie 3 kolejnych lat chcemy zbudować wokół serwisu dwumilionową społeczność na rynku polskim i za granicą. Konsekwencją tego działania będzie dynamiczny wzrost przychodów i zysków" — mówi cytowany w komunikacie Jacek Nowak, prezes Webventure.

Tomasz Wróbel z rady nadzorczej Calatravy mówi, że strategia Webventure zakłada m.in. udostępnienie R1ng. pl na urządzenia mobilne i pozyskanie nowych partnerów serwisu. W planach jest też debiut na giełdzie.

— Ta inwestycja to także wejście na niezwykle dynamicznie rosnący rynek gier — dodaje Tomasz Wróbel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Calatrava zagra w internecie