“Całkiem dobry czas na inwestycje”

MD
opublikowano: 27-01-2010, 12:43

- Jest wiele świetnych okazji w USA i na rynkach zagranicznych – powiedział David Rubenstein, założyciel i szef Carlyle Group, drugiego na świecie funduszu private equity.

Rubenstein, który jest uczestnikiem forum ekonomicznego w Davos, całkowicie nie zgadza się z pesymistycznymi prognozami, przedstawianymi przez Nouriela Roubiniego.

- Czasami generałowie prowadzą ostatnią wojnę a ekonomiści walczą z ostatnią recesją – skomentował najnowsze wystąpienia amerykańskiego ekonomisty.

Rubenstein uważa, że najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji są obecnie gospodarki wschodzące. Dobre perspektywy widzi także przed rynkami USA, szczególnie w sektorach ochrony zdrowia i energii. Jego zdaniem ceny są obecnie niskie, a ryzyko systemowe znów niewielkie, co oznacza iż transakcje przeprowadzone w ubiegłym roku mają szansę być najlepszymi w dekadzie.  

- Gospodarka USA, z punktu widzenia profesjonalnego inwestora, w znacznym stopniu wyszła z kryzysu i ma najgorsze za sobą – powiedział Rubenstein. – Mieliśmy do czynienia z atakiem serca, a takie ataki nie są już raczej śmiertelne, więc wiele się nauczyliśmy – dodał.

Rubenstein zgadza się z Roubinim w jednej kwestii. Obaj uważają, że rosnące zadłużenie USA stanowi zagrożenie dla gospodarki i rynków. Fiasko działań prowadzących do jego obniżenia może „zatopić” dolara i ograniczyć jego rolę jako globalnej waluty rezerw, uważa szef Carlyle Group.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA , Atak

Puls Biznesu

Inne / “Całkiem dobry czas na inwestycje”