Calyon wypowiedział umowę kredytową Toora Poland

08-10-2007, 18:54

Polski oddział banku Calyon wypowiedział umowę kredytową spółce Toora Poland. Jako powód podał zaprzestanie wywiązywania się przez spółkę z zobowiązań w stosunku do banku.

Calyon wypowiedział 5 października Toora Poland umowę kredytową z grudnia 2006 roku z 7 dniowym terminem wypowiedzenia.

- Calyon SA oddział w Polsce jako uzasadnienie podjętej decyzji, podaje fakt iż sytuacja finansowa Toora Poland SA ulega systematycznemu pogorszeniu , co skutkuje zaprzestaniem wywiązywania się przez Spółkę ze swoich zobowiązań w stosunku do Calyon SA. - głosi opublikowany w poniedziałek komunikat producenta aluminiowych komponentów samochodowych i felg.  

Spółka jest zobowiązana do uregulowania swoich zobowiązań wobec banku najpóźniej do pierwszego dnia po upływie okresu wypowiedzenia.

- W związku z otrzymanym wypowiedzeniem umowy kredytowej (...), Toora Poland SA jest zobowiązana do do uregulowania swoich zobowiązań wobec Calyon SA oddział w Polsce najpóźniej do pierwszego dnia po upływie okresu wypowiedzenia. Na dzień wypowiedzenia umowy zobowiązania te wynoszą : 12.500.000,00 zł; 2.000.000,00 Euro wraz z należnymi odsetkami, które na dzień wypowiedzenia wynoszą odpowiednio 16.054,64 zł oraz 2.537,89 Euro. - poinformowała Toora Poland.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Calyon wypowiedział umowę kredytową Toora Poland