Czytasz dzięki

Canon cyfryzuje edukację

  • Materiał partnera
opublikowano: 06-06-2018, 09:48
aktualizacja: 06-06-2018, 09:57

Aż 70% ankietowanych (nauczyciele, uczniowie, rodzice) zauważa wpływ nowych technologii na podniesienie atrakcyjności i skuteczności nauczania za dobry lub bardzo dobry. Jednocześnie 50% ankietowanych przyznaje, że w ich placówce nie korzysta się z nowoczesnych technologii w ogóle. To wnioski z raportu „Polska szkoła dobie cyfryzacji. Diagnoza 2017”[1], przygotowanego przez UW, PCG Edukacja oraz Librus Sp. z o.o. Te dane dobitnie pokazują, jak dużo jest jeszcze do zrobienia w polskich szkołach w zakresie ich cyfryzacji.

„Jeśli chcemy, aby młodzi ludzie, którzy za kilka czy kilkanaście lat wejdą na rynek pracy, byli dobrze przygotowani do nowoczesnych standardów i potrafili kreatywnie wykorzystać dostępne, cyfrowe rozwiązania, musimy ich do tego przygotować i motywować od najmłodszych lat” – mówi Dorota Haase, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 im. kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta w Gdyni.

Canon od lat angażuje się w projekty edukacyjne w Polsce i na świecie, budując z jednej strony przekonanie, że inwestycja w młodzież to inwestycja w przyszłość, a z drugiej – że biznes może być odpowiedzialny. O tym, że nowoczesne technologie doskonale sprawdzają się w edukacji, świadczą choćby możliwości nowoczesnych projektorów Canon, które w połączeniu z interaktywną tablicą tworzą wszechstronny, interaktywny system do nauki, wspomagający nie tylko samo przyswajanie wiedzy, ale również pracę w zespołach, burze mózgów oraz stymulowanie uczniów w kierunku samodzielnej analizy i odkrywania faktów.

„W ostatnich latach jeszcze bardziej zintensyfikowaliśmy nasze działania na rzecz edukacji. W obszarze produktów konsumenckich B2B w ubiegłym roku sprzedaż dla sektora edukacji stanowiła aż 15 proc. naszych przychodów w Europie Centralnej” – tłumaczy Łukasz Gąsior, Senior Sales Manager, Canon Polska. „O wyjątkowej trwałości i jakości naszych projektorów świadczy fakt, że każdy projektor Canon jest objęty 3-letnią gwarancją na wymianę lamp. I choć Canon najbardziej rozpoznawalny jest z produktów konsumenckich, takich jak aparaty czy drukarki, portfolio naszych rozwiązań także dla sektora edukacyjnego jest bardzo szerokie. Począwszy od całego ekosystemu obrazowania – projektorów zintegrowanych z tablicami interaktywnymi, kamer, aparatów i wydajnych drukarek – przez rozwiązania wspierające codzienną naukę (kalkulatory czy prezentery), aż po zintegrowane systemy samoobsługowych systemów druku dla uczelni wyższych” – wylicza Łukasz Gąsior.

Cyfrowa Klasa Canon

W maju br. w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 40 zainaugurowano projekt Cyfrowej Klasy Canon. Dzięki inicjatywie partnera technologicznego – firmy Cyfrowe AV – do szkoły trafiła szeroka gama nowoczesnych rozwiązań wspierających procesy dydaktyczne – projektory cyfrowe, drukarki, kalkulatory oraz dodatkowe akcesoria, a cały zestaw uzupełniła 90-calowa tablica interaktywna firmy Mentor. Na potrzeby szkoły, Canon wyposażył także szkolne koło fotograficzne, które otrzymało dwie lustrzanki z zestawem obiektywów, lampę błyskową oraz aparat kompaktowy. Łączna wartość wszystkich urządzeń wyniosła blisko 40 tys. zł.

„Poza przekazaniem rozwiązań, przeprowadzimy też warsztaty dla uczniów i nauczycieli z obsługi tych rozwiązań. Chcemy dzielić się naszym know-how i zarażać pasją do technologii młodych ludzi, ale też nauczycieli, bo to oni przecież będą przekazywać tę wiedzę na co dzień młodemu pokoleniu. Bardzo zależy nam na tym, aby wykorzystywali ich pełny potencjał i korzystali z nich świadomie” – dodaje Marcin Nocoń, dyrektor klastra centralnego CIG, Canon Polska.

Współczesna szkoła nie może być wyspą, którą omijają nowoczesne technologie. Nowoczesna szkoła XXI wieku powinna nie tylko aktywnie włączyć się w nurt cyfrowej transformacji, ale także znaleźć się w awangardzie zmian, aby odpowiednio przygotować swoich uczniów do życia w świecie, w którym cyfrowa zmiana już się dokonała.

Zobacz wideo relację z inauguracji Cyfrowej Klasy Canon:

[1] Źródło: http://www.nck.pl/badania/raporty/raport-polska-szkola-w-dobie-cyfryzacji-diagnoza-2017

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane