Canon i Nikon cierpią przez smartfony

ŁO, Bloomberg
23-09-2013, 11:34

Jeśli producent telefonu "wpakowuje" do swojego gadżetu wielki aparat, to wytwórcy samych aparatów mają problem.

Agencja Bloomberg informuje, że przychody branży aparatów fotograficznych spadły do najniższego poziomu od dekady, a w tym samym samym czasie sprzedaż smartfonów rośnie.   

FOT. Bloomberg
Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Trudny okres mają nawet czołowi producenci aparatów fotograficznych, czyli japońskie koncerny Canon i Nikon. Obie spółki straciły ponad połowę swojej wartości od momentu wejścia na rynek pierwszego iPhone'a, produktu koncernu Apple. Nikon jest w tym roku najgorzej prezentującą się spółkę w japońskim indeksie Nikkei 225. Akcje słynnego producenta aparatów straciły już 34 proc.   

Według Morgan Stanley MUFG Securities, dostawy aparatów na rynek spadną w tym roku o 30 proc. do 69 mln sztuk. Wyniki są kiepskie mimo tego, że producenci aparatów dodają do nich już niektóre funkcje znane ze smartfonów, jak możliwość połączenia z Wi-Fi czy Bluetooth.    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Canon i Nikon cierpią przez smartfony