Czytasz dzięki

Cantor Fitzgerald oczekuje spadku S&P500 o ponad 10 proc. w tym roku

opublikowano: 09-01-2020, 08:53

Peter Cecchini, strateg Cantor Fitzgerald uważa, że amerykański rynek akcji jest „śmiesznie wysoko” i spodziewa się jego spadku w tym roku, a także spadku rentowności obligacji 10-letnich USA w związku z rosnącą szansą na recesję pod koniec 2020 r.

Cecchini wymienia jako argumenty za „niedźwiedzimi” oczekiwaniami malejącą efektywność polityki monetarnej, niewielkie prawdopodobieństwo działania w najbliższym czasie banków centralnych w USA i Europie, tworzenie przez gospodarkę USA miejsc pracy „niskiej jakości”, a także wciąż tlący się konflikt handlowy. Jego zdaniem, recesja gospodarki USA w drugim półroczu to „możliwość warta przedyskutowania”.

- Rynki oderwały się od fundamentów – uważa Cecchini, według którego ich uczestnicy niemal powszechnie postawili na to, że globalny wzrost będzie niski. 

Strateg Cantor Fitzgerald uważa, że na amerykańskich rynkach akcji dojdzie do korekty zanim poprawa wyników spółek znów przełoży się na wzrosty kursów. Cecchini uważa, że S&P500 na poziomie 3300 pkt. to „daleka możliwość”, ale obecną wartość indeksu w okolicy 3200 pkt. i wyceny uznaje za „po prostu śmieszne”. Jego cel S&P500 na koniec roku to 2880 pkt. W środę na zamknięciu indeks miał wartość 3253 pkt. Strateg Cantor Fitzgerald prognozuje także, że rentowność obligacji 10-letnich USA spadnie pod koniec tego roku do 1,25 proc. z obecnych 1,86 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane