Capital Park liczy na rozpoczęcie realizacji ArtN na przełomie roku

ISBNews
opublikowano: 30-03-2016, 21:22

Capital Park liczy na rozpoczęcie realizacji projektu rewitalizacji Fabryki Norblin - ArtN - na przełomie 2016/2017 r., poinformował członek zarządu ds. inwestycyjnych Marcin Juszczyk.

"Mamy już podpisane umowy najmu, które wygenerują 17% planowanego dochodu z wynajmu nieruchomości. Jest duże zainteresowanie, w szczególności powierzchnią handlową. Właśnie powierzchnia handlowo-usługowa nabiera znaczenia, co jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe. Chcielibyśmy uruchomić budowę na przełomie 2016/2017" - powiedział Juszczyk na spotkaniu z dziennikarzami.  

Członek zarządu ds. finansowych Michał Koślacz wskazał, że pozyskanie finansowania bankowego dla ArtN jest "na ostatniej prostej".

"Mamy dwa procesy negocjacyjne. Decyzja komitetu kredytowego w obu może być w ciągu miesiąca i wtedy ostatecznie ustalimy z kim negocjujemy ostateczną umowę" - dodał Koślacz.

Zarząd Capital Park oszacował wcześniej całkowitą wartość projektu ARTN na ok. 1 mld zł, a spodziewane zewnętrzne finansowanie w ramach konsorcjum banków na ok. 670 mln zł. Wartość księgowa projektu na koniec 2014 roku wynosi 259,3 mln zł. W ramach projektu rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie Capital Park stworzy - obok Biobazaru, teatru, czy supermarketu Piotr i Paweł, m.in. Sportowy Dom Towarowy.Łącznie projekt przewiduje 64 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym 37 tys. m2 biurowej, 27 tys. m2 handlowej.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane