Capital Partners polubił tworzywa sztuczne

GN
opublikowano: 06-09-2010, 00:00

Spółka z portfela funduszu przejęła rywala, dzięki któremu podwoiła skalę działalności. A to nie koniec.

Spółka z portfela funduszu przejęła rywala, dzięki któremu podwoiła skalę działalności. A to nie koniec.

Plastics KM, spółka z portfela Capital Partners zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych, przejęła Geko-Kart. Obie firmy miały w 2009 r. po około 35 mln zł przychodów.

— Grupa ma się rozwijać w segmencie płyty kanalikowych i pełnych. Dzięki przejęciu Geko-Kart w tym pierwszym przychody wzrosły trzykrotnie i w Polsce jesteśmy liderem. Teraz chcemy umacniać pozycję w Europie. W płytach pełnych skala naszej działalności nie jest na razie duża — około 10 mln zł przychodów i tu widzimy miejsce na konsolidację i rozbudowę mocy produkcyjnych — mówi Maciej Górski, wiceprezes Capital Partners.

Eksport odpowiada za 40 proc. przychodów. Rynek rośnie, więc spółka chce się rozwijać.

— Rozważamy inwestycję w moce produkcyjne, jak również akwizycje. Spółka ma możliwość pozyskania finansowania dłużnego, a w przypadku pojawiania się ciekawej okazji, na którą trzeba przeznaczyć kilka-kilkanaście milionów euro, rozważymy GPW. Najbardziej prawdopodobny scenariusz wyjścia z inwestycji to sprzedaż inwestorowi strategicznemu, ale na to mamy jeszcze czas — mówi Maciej Górski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane