Capital Partners stracił władzę w Ecardzie

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 22-10-2008, 11:42

Wczoraj wieczorem zawieszono prezesa spółki - za złe wyniki spółki i niewłaściwą politykę informacyjną. Giełdowy Capital Partners stracił władzę w spółce na rzecz Smart Capital. Główni akcjonariusze mają różne wizje rozwoju spółki. Inwestorzy nagrodzili zmianę warty wzrostem kursu o 10,4 proc.

W Ecardzie, spółce zajmujące się płatnościami online i siecią bankomatów, doszło do ostrego starcia głównych akcjonariuszy. Fotel prezesa stracił Konrad Korobowicz, a do pełnienia funkcji oddelegowano członka rady nadzorczej Radosława Sosnowskiego. Korobowicz jest równocześnie wiceprezesem giełdowego Capital Partners, który ma 23,98 proc. akcji Ecardu. Drugi to przedstawiciel Smart Capital, który ma 25,4 proc. akcji.

Obie firmy przejęły Ecard w 2005 r. Początkowo wspólnie rozwijały firmę, ale od wielu miesięcy w firmie narastał konflikt. Smart Capital miał pretensje do szefów spółki, o błędne posunięcia i brak dostatecznych raportów dla rady nadzorczej. Prezes Korobowicz ignorował prośby rady o przedstawienie wizji rozwoju spółki i bieżących informacji. W końcu miarka się przebrała i został zwieszony za  „uniemożliwienie radzie bieżącego nadzorowania sytuacji finansowej Spółki i oceny skuteczności działań zarządu oraz doprowadzenie do systematycznego pogarszania płynności finansowej spółki”.

- Ta sytuacja nie jest naszym wymarzonym wariantem rozwiązania sporu, ale to był ostatni moment na działanie. Uznaliśmy, że jeśli nic się nie zmieni sytuacja spółki może się jeszcze pogorszyć i być może niedługo nie byłoby czego ratować. Musieliśmy skorzystać z przepisów o możliwości zawieszenia prezesa, bo zapisy w statucie są takie, że inną drogą zmiana władzy nie była możliwa. Chcemy przyjrzeć się sytuacji w spółce i ją naprawić – mówi Radosław Sosnowski. 

Inwestorzy dobrze przyjęli zmianę warty w spółce. Kurs poszybował o 10,4 proc., a o 11:30 utrzymywał się na 2 proc. plusie, na spadkowej sesji.

O przyczynach konfliktu, pomysłach na wyjście z sytuacji i stanowiskach akcjonariuszy, czytaj w jutrzejszym "Pulsie Biznesu". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Capital Partners stracił władzę w Ecardzie