Capital Partners zasili GPW

Anna Bytniewska
opublikowano: 16-02-2007, 00:00

Hurtem na giełdę? Czemu nie. Capital Partners wyśle tam całkiem spore stadko firm.

Hurtem na giełdę? Czemu nie. Capital Partners wyśle tam całkiem spore stadko firm.

Capital Partners (CP) chce jeszcze w 2007 r. wprowadzić na GPW pięć spółek ze swojego portfela. W pierwszym półroczu tego roku na parkiet trafią CP Energia (dystrybutor gazu), Bipromet (firma projektowa) oraz e-Muzyka (zajmująca się produkcją i licencjonowaniem kontentu multimedialnego, np. dzwonków i grafik na telefon komórkowy). W drugim półroczu na warszawską giełdę wejdą Aero (producent samolotów) i WiedzaNet (dostawca programów szkoleniowych przez internet).

Według Pawła Bali, prezesa Capital Partners, emisje będą miały wartość od kilku do kilkunastu milionów złotych. Szczegóły na razie pozostają tajemnicą. Wyjątkiem jest CP Energia. Tu wartość emisji może być znacznie większa.

— Giełda pomoże nam ocenić trafność naszych działań — dodaje Paweł Bala.

Każda z pięciu spółek zapowiada inwestycje w rozbudowę potencjału. Nie wykluczają one kooperacji z innymi firmami i akwizycji.

— Niezależnie od wielkości rynku, na którym działają, chcemy, by te spółki zajmowały czołową pozycję i dyktowały trendy na rynku — podkreśla Paweł Bala.

W 2006 r. CP zainwestowało w nie 24 mln zł, a w tym roku już 6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu