Carbon przerywa NWZA, liczy na inwestora

Kamil Zatoński
opublikowano: 17-02-2010, 00:00

Akcjonariusze Carbon Design zarządzili przerwę w obradach do 1 marca, bo jest chętny na połowę akcji firmy.

Akcjonariusze Carbon Design zarządzili przerwę w obradach do 1 marca, bo jest chętny na połowę akcji firmy.

Spółka notowana na rynku NewConnect zmienia profil działalności i zapowiada duże zmiany w akcjonariacie. Wczoraj akcjonariusze przerwali walne, by dać spółce czas na negocjacje z inwestorem.

"Zamiarem inwestora jest, by przedmiotem nowej działalności Carbon Design była działalność inna niż proponowana w projektach uchwał przekazanych do wiadomości publicznej. Wynik negocjacji będzie miał wpływ na treść uchwał głosowanych na NWZA. Emitent zastrzega, że dziś nie może ocenić, czy rozmowy pomiędzy głównymi akcjonariuszami a reprezentantami inwestora przyniosą efekt w postaci zmiany struktury akcjonariatu i przedmiotu działalności spółki" — podała spółka w komunikacie.

W przypadku niewypracowania wspólnego stanowiska przez akcjonariuszy spółki oraz przedstawicieli inwestora, zarząd emitenta będzie rekomendował podję-cie uchwał w treści proponowanej w ogłoszeniu o zwołaniu walnego. W projektach na walne znalazły się uchwały o zmianie nazwy spółki z Carbon Design na Carbon Inwesto oraz zmiana pro- filu działalności firmy na świadczenie usług finansowych, doradztwo i public relations.

Akcjonariusze mieli też głosować nad emisją akcji z zachowaniem prawa poboru. Kapitał miał być podwyższony dwukrotnie poprzez emisję 2,1 mln akcji serii F.

Spółka pozbyła się niedawno majątku produkcyjnego (produkowała karbonowe karoserie do samochodów), tłumacząc to brakiem ekonomicznego uzasadnienia z uwagi na zbyt małą skalę działalności oraz trudnościami w pozyskaniu wykwalifikowanych pracowników. Zarząd zdecydował więc, że spółka stanie się funduszem, który skupi się na inwestycjach w podmioty zajmujące się nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

W 2009 r. przychody spółki wyniosły 179 tys zł, a zysk netto 3,6 tys zł. Wartość rynkowa firmy to około 4 mln zł

Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane