Caritas uruchomiła pomoc dla poszkodowanych w powodzi

PAP
opublikowano: 28-06-2009, 13:26

Caritas Polska zaapelowała w niedzielę o  pomoc dla poszkodowanych w powodzi na południu Polski. Wpłat można dokonywać na  specjalnie uruchomione konto, a także wysyłając sms o treści "Pomagam".

Jak poinformowała Caritas Polska na swojej stronie internetowej, pieniądze dla poszkodowanych w powodzi można przesyłać na adres: Caritas Polska ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: "Powódź Południe".

Ofiarom powodzi można również pomóc, wysyłając sms o treści "Pomagam" pod nr 72 902. Koszt sms-a to 2,44 zł (z VAT).

"Jest źle, a nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych dniach miało być lepiej. W wyniku ulewnych deszczów dochodzi do podtopień na południu Polski. Woda zabiera wszystko - zbiory, niszczy domy, drogi - jednym słowem - pochłania to, co stanie na jej drodze. Tysiące domów pozostaje bez prądu. Trudna sytuacja jest na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Podkarpaciu" - czytamy na stronie Caritas.

Organizacja apeluje o pomoc powodzianom. "Niestety, na najbliższe dni nie przewiduje się poprawy pogody, a mieszkańcy południa Polski drżą na myśl o tym, co jeszcze może się zdarzyć" - pisze Caritas.

Zagrożenie powodzią i lokalnymi podtopieniami cały czas jest duże na Dolnym Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu i Opolszczyźnie. W Małopolsce ewakuowano mieszkańców kilkunastu podtopionych zabudowań. W sobotę fala kulminacyjna przechodziła przez Kłodzko (Dolnośląskie), gdzie została zalana znaczna część miasta. W Kotlinie Kłodzkiej zostało zniszczonych 41 mostów i kładek mostowych, uszkodzeniu uległo pół tysiąca gospodarstw i domów. Na Podkarpaciu intensywne opady deszczu i burze spowodowały liczne podtopienia gospodarstw i pól oraz wzrost poziomu niektórych rzek. Rzeki i potoki przybrały także na południu Opolszczyzny. Na terenach podgórskich doszło do lokalnych podtopień. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane