Carrefour może zwolnić nawet 1 tys. osób

Agnieszka Janas
23-07-2002, 00:00

Carrefour Polska, operator hiprmarketów i supermarketów, planował na 19 lipca 2002 r. uroczyste otwarcie obiektu Carrefour Czyżyny w Krakowie, jednak prezydent Krakowa Andrzej Gołaś do tej pory nie wyraził zgody na oddanie obiektu do użytku i obiekt nie został uruchomiony.

— Argumentem władz miejskich wstrzymującym uruchomienie centrum jest niewywiązanie się przez Carrefour Polska z obowiązku wybudowania na swój koszt, a następnie przekazania na rzecz miasta dworca autobusowego. I rzeczywiście nie ma dworca, ale prezydent nie bierze pod uwagę tego, że to właśnie władze miejskie nie wydały nam pozwolenia na jego budowę z powodu przedłużającej się procedury administracyjnej — mówi Agata Paszkowska z Carrefour Polska.

Koszt budowy dworca szacowany jest na 3 mln zł, dodatkowy 1 mln zł stanowi wartości gruntu. W związku z przesunięciem terminu rozpoczęcia działalności wystąpiła realna groźba zwolnienia z pracy około 1000 osób zatrudnionych już przez spółkę w hipermarkecie oraz galerii handlowej. Wprawdzie na razie dyrekcja Carrefour Polska nie podjęła decyzji w sprawie dalszych losów pracowników, ale zaniepokojeni ludzie wysłali do prezydenta list z prośbą o pozytywne rozpatrzenie wniosku o terminowe otwarcie centrum.

— Nadal obowiązuje negatywna opinia zarządu miasta w sprawie aneksu do umowy, który miałby przedłużyć termin wybudowania dworca. Gdyby równolegle z budową obiektu handlowego spółka starała się o dokumenty niezbędne do wybudowania dworca — dworzec dawno już by stał. Jeżeli zaś chodzi o ewentualne zwolnienia, to nie mamy wpływu na układy między pracownikami a pracodawcą — mówi Witold Gadowski, rzecznik prezydenta miasta Krakowa.

Pomimo prowadzonych rozmów, nie udało się osiągnąć porozumienia i uroczyste otwarcie obiektu zostało odwołane. Sklep oraz pracownicy czekają na decyzję władz miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Carrefour może zwolnić nawet 1 tys. osób