Carrefour znów sypnie groszem

WIS
opublikowano: 30-01-2007, 00:00

Wielkie sieci handlowe inwestują na potęgę. Oprócz Biedronki i Tesco także Carrefour wyda w tym roku 600 mln zł.

Wielkie sieci handlowe inwestują na potęgę. Oprócz Biedronki i Tesco także Carrefour wyda w tym roku 600 mln zł.

Francuski Carrefour, który świętuje w tym roku 10-lecie działalności w Polsce, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W 2007 r. chce przeznaczyć blisko 600 mln zł na dalszą ekspansję w naszym kraju. To suma zbliżona do planów jego wielkich rywali — Biedronki i Tesco.

— Chcemy uruchomić siedem nowych hipermarketów i około 14 supermarketów. Zamierzamy też przemianować wszystkie nasze supermarkety Champion na Carrefour Express — mówi Alain Souillard, prezes Carrefour Polska.

Podobny los najprawdopodobniej rok później czeka należącą do grupy sieć supermarketów Globi. Poza tym Carrefour chce w tym roku rozszerzyć ofertę usług, przede wszystkim finansowych.

To nie wszystko. Sieć przymierza się do ekspansji także w mniejszych niż do tej pory formatach sklepowych. Carrefour chciałby m.in. wejść na rynek sklepów osiedlowych o powierzchni 200-300 mkw. Nie nastąpi to jednak na pewno w tym roku. Firma pracuje nad projektem rozwoju sieci supermarketów działających na zasadzie franczyzy. Ale także w tym przypadku na szczegóły przyjdzie jeszcze poczekać co najmniej rok.

Alain Souillard ujawnił, że trwają rozmowy w sprawie możliwej współpracy z kilkoma firmami prowadzącymi sklepy przy stacjach benzynowych. Wiadomo, że jedną z nich jest BP.

Jedno jest pewne. Rozmach projektów Carrefoura w Polsce pokazuje, że sieć chce walczyć o pierwsze miejsce w detalu. Pomoże jej w tym przejęcie firmy Ahold Polska, która prowadzi sieć supermarketów Albert i hipermarketów Hypernova. O fotel lidera Carrefour będzie jednak musiał konkurować z mocnymi rywalami. Na jego drodze staną na pewno Tesco, Biedronka i Real.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane