Carson: Testy i dostawy Boeinga 787 zgodnie z planem

(Marek Druś)
06-12-2006, 18:18

Pierwsze loty testowe Boeinga 787 Dreamliner odbędą się zgodnie z planem, latem przyszłego roku, poinformował Scott Carson, nowy szef działu samolotów komercyjnych amerykańskiego koncernu. Zapewnił, że tak jak planowano, pierwsze samoloty trafią do przewoźników już w 2008 r. Carson ujawnił, że spółka ma pewne zamówienia od 35 klientów na łącznie 435 Boeingów 787 Dreamliner.

Pierwsze loty testowe Boeinga 787 Dreamliner odbędą się zgodnie z planem, latem przyszłego roku, poinformował Scott Carson, nowy szef działu samolotów komercyjnych amerykańskiego koncernu. Zapewnił, że tak jak planowano, pierwsze samoloty trafią do przewoźników już w 2008 r. Carson ujawnił, że spółka ma pewne zamówienia od 35 klientów na łącznie 435 Boeingów 787 Dreamliner. Przyznał, że pierwsze sześć egzemplarzy testowych samolotu będzie miało masę przekraczającą założenia. Poinformował, że obecnie cały wysiłek skierowany jest na obniżenie masy maszyn i wszystko wskazuje, że się to powiedzie.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Carson: Testy i dostawy Boeinga 787 zgodnie z planem