Cash Flow odwołuje prognozy zysku z powodu możliwej straty na Prima Charter

MD
opublikowano: 07-02-2008, 19:42

Cash Flow poinformował w czwartek o  możliwości poniesienia straty na inwestycji w Prima Charter. Chce sprzedać udziały i wierzytelności spółki.

W wydanym w czwartek komunikacie, poświęconym głównie zmianom w związku z planowanym wprowadzeniem przez Cash Flow międzynarodowych standardów rachunkowości (MSR) zarząd spółki poinformował, że „ocenia inwestycję w Prima Charter Sp. z o.o. jako inwestycję o podwyższonym poziomie ryzyka związanego z niedawnymi postępowaniami upadłościowymi, zaprzestaniem prowadzenia działalności operacyjnej przez przewoźnika, planami rozwoju przewoźnika opracowanymi przez jego obecny zarząd”.

- Po analizie powyższych czynników Zarząd CASH FLOW S.A. działając z ostrożności zdecydował się na zaoferowanie do sprzedaży posiadanych udziały i wierzytelności Prima Charter Sp. z o.o. oraz na odwołanie prognoz zysku na okres 2007-2009 na wypadek poniesienia straty na inwestycji – głosi komunikat.

W odrębnym komunikacie Cash Flow poinformował, że w najbliższym czasie będzie poszukiwał zainteresowanych nabyciem papierów wartościowych Prima Charter  oraz podejmie z nimi negocjacje dotyczące ceny i warunków sprzedaży.

- Do inicjatywy CASH FLOW S.A. dołączyły podmioty trzecie zainteresowane odsprzedażą posiadanych przez siebie udziałów lub wierzytelności Prima Charter Sp. z o.o. Łącznie do negocjacji w sprawie sprzedaży zostanie wystawiona równowartość 34% procent obecnego kapitału zakładowego Prima Charter Sp. z o.o. oraz weksle i wierzytelności wobec Prima Charter Sp. z o.o. posiadane przez CASH FLOW S.A. i inne podmioty - napisano w komunikacie.


MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane