Cash Flow planuje przyspieszenie działalności pożyczkowej. Nowe strumienie przychodów z nieruchomości

opublikowano: 16-10-2012, 13:03

Cash Flow, giełdowa spółka działająca dotychczas w obszarze skupu i zarządzania wierzytelnościami, planuje skoncentrować się w 2013 roku na udzielaniu krótkoterminowych pożyczek korporacyjnych oraz nabywaniu dużych pakietów wierzytelności bankowych.

Spółka, działająca na rynku od 15 lat i notowana na GPW od 2006 roku, poszerza obecnie swój zakres działalności o fundusz pożyczkowy, który będzie dysponował kapitałem szacownym na 30 mln PLN, pozyskanym drogą emisji obligacji oraz emisji akcji.

Krótkoterminowe pożyczki o wysokiej stopie zwrotu, zabezpieczone na nieruchomościach przedsiębiorstw – to główny cel strategii Cash Flow w 2013 roku. Spółka zamierza wyemitować obligacje o wartości do 20 mln PLN jeszcze w tym roku i pozyskać od inwestorów instytucjonalnych środki na inwestycje w nowy obszar działalności.

Nieruchomości jako atrakcyjna alternatywa zwiększenia marży i zysków spółki

Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na dynamikę strumienia przychodów są dla naszej spółki pożyczki krótkoterminowe i taka tendencja powinna się utrzymać na koniec 2012 roku. Nieruchomości komercyjne w atrakcyjnych miejscach takich jak Kraków, które stanowią zabezpieczenie transakcji stanowią ciekawą alternatywą generowania zysków dla spółki”’ – przyznaje  Dariusz Czech.

Znaczna poprawa wyników spółki w 2012 roku

Spółka zarobiła 1,27 mln zł zysku netto w III kw. A od początku roku już 2,4 mln zł, co stanowi wzrost o 140 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2011. Przychody po trzech kwartałach tego roku wyniosły 8,2 mln zł, podczas gdy w 2011 r. wyniosły  2,5 mln zł.

 

 

Więcej informacji na stronie www.cashflow.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Cash Flow planuje przyspieszenie działalności pożyczkowej. Nowe strumienie przychodów z nieruchomości