Cash Flow "zdecydowanie" podtrzymuje prognozy na 2007 rok

27-10-2007, 13:33

Zarząd Cash Flow "zdecydowanie podtrzymuje prognozy na rok 2007 zgodnie z którymi zostanie osiągnięty zysk netto na  poziomie 7 490,2 tys. zł".

Zarząd spółki poinformował, że przeprowadził ocenę osiągniętych w III kwartale 2007 roku wyników finansowych oraz prowadzonych lub negocjowanych projektów w ramach podstawowej działalności spółki.

- Zgodnie z wynikami analizy zanotowane w III kwartale wyniki z działalności operacyjnej wskazują na trend wzrostowy w ilości i wartości pozyskiwanych spraw (windykacja, factoring, finansowanie, pożyczki, monitoring należności i inne operacje na wierzytelnościach) zarówno w porównaniu z II kwartałem 2007 jak i III kwartałem 2006 r. - głosi komunikat. 

Zarząd zapowiada publikację szczegółowych danych dotyczących III kwartału w raporcie okresowym, który zostanie przedstawiony po sesji 5 listopada.

- Wyniki finansowe oraz prognozy nie obejmują przyszłych zysków wynikających z przeszacowania udziałów w spółkach, w których została przeprowadzona lub jest przeprowadzana restrukturyzacja: Fischer Air Polska sp. z o.o. (obecnie PrimaCharter Sp. z o.o.), Lamont Sp. z o.o. oraz EkoInwest Sp. z o.o. Wartość udziałów wymienionych Spółek w we wstępnym bilansie CASH FLOW S.A. za okres 01.01.2007-30.09.2007 nie przekracza bowiem progu istotności, którym jest dla Spółki 10 procent wartości funduszu własnego (zgodnie z ostatnimi publikowanymi informacjami fundusz własny CASH FLOW S.A. wynosi 31 381 tys. zł) - głosi komunikat.

Zarząd Cash Flow informuje, że w ciągu ostatnich dni przeprowadził intensywne negocjacje dotyczące przede wszystkim kilku istotnych projektów z podstawowej działalności spółki, które mogą mieć dodatni wpływ na zysk netto w IV kwartale 2007.

- Zarząd w pełni rozumie obawy akcjonariuszy związane z pojawiającymi się informacjami i spekulacjami dotyczącymi PrimaCharter Sp. z o.o. Spółka weryfikuje pojawiające się informacje zgłaszane przez kontaktujących się ze Spółką akcjonariuszy i w najbliższym czasie przedstawi zarówno akcjonariuszom jak i szerokiej opinii publicznej raport w niniejszej sprawie oraz dalsze planowane działania - napisano w komunikacie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cash Flow "zdecydowanie" podtrzymuje prognozy na 2007 rok