CBA kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja

  • PAP
opublikowano: 13-09-2018, 06:14

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja - dowiedziała się w czwartek PAP. Rzecznik prasowy spółki Marcin Marzyński potwierdził trwającą kontrolę i zapewnił, że firma w pełnym zakresie współpracuje z organem kontrolnym.

Według informacji PAP kontrola CBA podjęta na początku września dotyczy energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza – Olkusz (Małopolskie).

CBA
Zobacz więcej

CBA Tomasz Raś

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział PAP, że funkcjonariusze departamentu kontroli z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach chcą zbadać dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała dla tego projektu.

"Skontrolujemy, czy wszystkie procedury i decyzje przy podejmowaniu inwestycji i jej i realizacji oraz dotacja dla niej były zgodne z przepisami" - powiedział PAP Kaczorek.

Zaznaczył, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli - do 6 grudnia. Jednak zgodnie z ustawą, szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją, ale maksymalnie do 6 miesięcy.

Rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja z siedziba w Krakowie Marcin Marzyński potwierdził PAP, że "w spółce trwa obecnie kontrola związana z realizacją jednej z inwestycji sieciowych". "Współpracujemy z organem kontrolnym w pełnym zakresie kontroli, nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących. Działamy transparentnie i zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy" - zapewnił rzecznik spółki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy