CBA oskarża wicemarszałka wielkopolski

DI
opublikowano: 22-11-2016, 10:51

CBA informuje o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wicemarszałka wielkopolski Krzysztofa Grabowskiego.

CBA poinformowało, że według jego ustaleń obecny wicemarszałek Krzysztof Grabowski w 2011 roku, jeszcze jako członek zarządu województwa wielkopolskiego, nie dopełnił obowiązków i wydał decyzję stwierdzająca spełnienie przez jedną z wielkopolskich spółek warunków wstępnego uznania jako grupę producentów owoców i warzyw.

Podjął taką decyzję mimo tego, że grupa została sztucznie wykreowana, nie spełniała wymaganych prawem warunków, twierdzi Biuro. Taka decyzja otworzyła spółce drogę do uzyskania milionów złotych nienależnych dotacji. Zawiadomienie CBA mówi o tym, że Grabowski działał w celu umożliwienia uzyskania korzyści majątkowych przez tą spółkę. Po wydanej przez niego decyzji „o uznaniu” ponad 16 mln zł państwowego dofinasowania trafiło do prywatnej kasy poznańskich biznesmenów, informuje CBA. Jego podejrzenia dotyczą także dwóch pracowników urzędu marszałkowskiego z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz czterech urzędników, w tym byłego wicedyrektora, z poznańskiego oddziału ARiMR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu