CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie ws. stoczni

PAP
12-10-2009, 15:34

Szef CBA Mariusz Kamiński skierował w  poniedziałek do Prokuratora Generalnego zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez wysokich urzędników ministerstwa skarbu i agencji rozwoju przemysłu przy sprzedaży stoczni - poinformowało CBA.

Według CBA urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa i Agencji Rozwoju Przemysłu mogli przy sprzedaży stoczni "ustawić przetarg"; nadużyli też swoich uprawnień i niedopełnili obowiązków - wynika z zawiadomienia. Dotyczy ono też podejrzenia działania na szkodę Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych. Dołączono do niego 61 stenogramów rozmów oraz dwa opracowania analityczne.

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła już śledztwo z doniesienia szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień urzędników Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Skarbu Państwa przez "utrudnianie przetargu" na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zapowiadało takie zawiadomienie w sobotę, po tym jak w piątek Arabski poinformował Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstw w sprawie stoczni oraz przez szefa CBA, który nie złożył doniesienia w tej sprawie. Biuro tłumaczyło, że przygotowuje niezbędne dokumenty potrzebne do skierowania zawiadomienia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie ws. stoczni