CBA zatrzymało byłego wiceszefa ABW i pięć innych osób w śledztwie dotyczącym fałszywych faktur

  • PAP
opublikowano: 28-08-2019, 07:02

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego zastępcę szefa ABW w latach 2008-13 i pięć osób w śledztwie dotyczącym fałszowania faktur za usługi doradcze - dowiedziała się PAP. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o Zdzisława S.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP w środę, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA we wtorek dokonali zatrzymań sześciu osób.

Oprócz b. wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego są to trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, prezes spółki konsultingowej i udziałowiec tej spółki - wynika z informacji PAP.

"Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i miejsca, gdzie przechowywano dokumentację firmową" - powiedział PAP Brodowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że właścicielka warszawskiej firmy konsultingowej współpracując z pozostałymi zatrzymanymi poświadczała nieprawdę w wystawianych fakturach za fikcyjne usługi doradcze.

Śledczy sądzą, że fałszywe faktury miały być wystawiane za usługi doradcze na rzecz trzech spółek z Sokołowa, Starachowic i Warszawy. Miały one opiewać na blisko 300 tys. zł. Jak ustaliło CBA, przestępcze działania miały być prowadzone od lipca do grudnia 2018 r.

Zaznaczył, że postępowanie CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie trafili zatrzymani przez CBA. Tam mają usłyszeć zarzuty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane