CBA zatrzymało cztery osoby w związku z korupcją w PSG

  • PAP
opublikowano: 10-12-2020, 08:52

Cztery osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy wrocławskiej delegatury CBA w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w prokuraturze.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował w czwartkowym komunikacie, że wrocławscy śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Okręgowej prowadzą wspólnie postępowanie w sprawie m.in. podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali cztery osoby - przedsiębiorcę oraz byłą kierowniczkę Działu Inwestycji i Remontów, a także dwóch inspektorów nadzoru.

"W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że była kierownik Działu Inwestycji i Remontów w latach 2017-2018, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w łącznej kwocie około 3 milionów zł" - czytamy w komunikacie CBA.

Zdaniem śledczych, kobieta miała nakłonić przedsiębiorcę realizującego na rzecz spółki roboty budowlane do poświadczania nieprawdy w wystawianych przez niego fakturach VAT oraz protokołach częściowego odbioru robót budowlanych. "Poświadczono wykonanie prac budowalnych co faktycznie nie miało miejsca" - podano.

Jak poinformowało CBA, zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane