CBA zatrzymało 6 osób w sprawie m.in. wyłudzenia z NCBiR

  • PAP
opublikowano: 11-03-2019, 08:16

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek sześć osób m.in. w sprawie wyłudzenia środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dowiedziała się PAP. Zatrzymani mieli doprowadzić do szkody w mieniu NCBR na 2 mln zł - wynika z informacji PAP.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP zatrzymanie sześciu osób przez agentów katowickiej delegatury CBA.

"Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy i wyłudzenia pieniędzy na szkodę NCBR na różnego rodzaju projekty" - powiedział w rozmowie PAP Brodowski. Grupa miała też próbować wyłudzić 10 mln zł na szkodę Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

Wcześniej rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała PAP, że wśród zatrzymanych jest były asystent b. senator i obecnej polskiej komisarz UE - Lech B., który miał kierować grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi.

Jak podała Bialik, Lech B. miał popełnić szereg przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu - m.in. dotyczących wyłudzenia kredytów i dotacji unijnych. Miał też powoływać się na wpływy - wynika z informacji rzeczniczki PK przekazanych PAP.

Brodowski pytany przez PAP nie chciał potwierdzić, czy wśród zatrzymanych jest asystent polskiej komisarz w UE Lech B. Odesłał w tej sprawie do prokuratury.

Jednak według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł bliskich śledztwu jeden z zatrzymanych był asystentem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

CBA