CBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o ustawianie przetargów na nieruchomości

  • PAP
opublikowano: 05-07-2019, 08:03

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów na krakowskie nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach - dowiedziała się PAP. Zatrzymani mieli wręczać łapówki za korzystne dla nich rozstrzygnięcia przetargów.

Według nieoficjalnych informacji PAP zatrzymani to lekarka, przedsiębiorca i pracownik gastronomii.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP zatrzymanie trzech osób przez agentów z krakowskiej delegatury CBA. Dwie z nich zatrzymano w piątek; czynności z nimi oraz przeszukania w miejscach zamieszkania i pracy trwają - podał Brodowski. Trzeciego zatrzymano wcześniej - w czwartek - dodał.

Zatrzymano ich w śledztwie CBA dotyczącym powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie. W 2018 r. śledczy CBA w tej sprawie zatrzymali siedem osób, które podejmowały się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa oraz dawały łapówki za załatwienie takich decyzji.

Według informacji PAP zatrzymana lekarka ma odpowiadać również za poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniach lekarskich, a pracownik lokali gastronomicznych za złożenie fałszywych zeznań. Brodowski podał, że te dwie zatrzymane przez CBA osoby trafią do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zatrzymany w czwartek przedsiębiorca usłyszał już w prokuraturze zarzut korupcyjny i zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze - powiedział PAP Brodowski.

Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszało 15 osób, z których trzy skorzystały z klauzuli niekaralności - podał. Zaznaczył, że sprawa nadal rozwija się i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Informację jako pierwsze podało radio RMF FM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane