CBOS: największe zaufanie do ministrów Ziobry i Religi oraz szefa PO - Tuska

opublikowano: 15-03-2007, 12:43

Wśród polityków obdarzonych największym zaufaniem Polaków znajdują się ministrowie: sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zdrowia Zbigniew Religa, oraz czołowi politycy PO - Donald Tusk, Jan Rokita i Hanna Gronkiewicz-Waltz - wynika z najnowszego sondażu CBOS przekazanego w czwartek PAP.

Ziobro i Religa, choć utrzymali pozycję liderów w tym rankingu, to jednak w porównaniu z lutym zmniejszył się odsetek osób im ufających. W przypadku ministra sprawiedliwości o 6 pkt proc. (do poziomu 60 proc.), w przypadku ministra zdrowia - o 3 pkt proc. (obecnie - 57 proc.).

W przypadku polityków Platformy, zaufanie społeczne albo się poprawiło (zaufanie do Tuska zwiększyło się od lutego o 2 pkt proc., a do Gronkiewicz-Waltz o 1 pkt proc. - w obu przypadkach wynosi obecnie 48 proc.), albo - jak w przypadku Jana Rokity - pozostało bez zmian (43 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-5 marca na liczącej 931 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CBOS: największe zaufanie do ministrów Ziobry i Religi oraz szefa PO - Tuska