CBOS: wzrost poparcia dla rządu i premiera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-02-2006, 13:18

W lutym rząd cieszy się poparciem 53 proc. ankietowanych (o 3 pkt proc. więcej niż w styczniu). Z tego, że na czele rządu stoi premier Kazimierz Marcinkiewicz zadowolonych jest 63 proc. pytanych (w styczniu 58 proc.) - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek PAP.

W lutym rząd cieszy się poparciem 53 proc. ankietowanych (o 3 pkt proc. więcej niż w styczniu). Z tego, że na czele rządu stoi premier Kazimierz Marcinkiewicz zadowolonych jest 63 proc. pytanych (w styczniu 58 proc.) - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek PAP.

    Mianem przeciwników rządu określiło się 12 proc. pytanych ( w styczniu 10 proc.). Obojętność zadeklarowało 28 proc. (spadek o 3 pkt proc.), zdania nie miało 8 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

    Wyniki działalności rządu dobrze oceniło 58 proc. pytanych (wzrost o 4 pkt proc.), źle - 18 proc. (wzrost o 6 pkt proc.), zdania nie ma 24 proc. pytanych (spadek o 10 pkt proc.).

    Zdaniem 50 proc. respondentów polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (spadek o 6 pkt proc.), o tym, że nie stwarza jest przekonanych 29 proc. pytanych (wzrost o 6 pkt proc.), zdania nie ma 21 proc. (bez zmian).

    Z tego, że na czele rządu stoi Kazimierz Marcinkiewicz, zadowolonych jest 63 proc. pytanych, niezadowolonych jest 15 proc. pytanych (bez zmian), zdania nie ma 22 proc. (spadek o 5 pkt proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-6 lutego 2006 roku, na reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CBOS: wzrost poparcia dla rządu i premiera