CBOS: wzrost zadowolenia z pracy premiera i rządu

PAP
23-11-2010, 13:07

Wzrosło zadowolenie z pracy premiera Donalda Tuska - do 49 proc. badanych (wzrost o 3 pkt. proc.); niezadowolonych z  szefa rządu jest 37 proc. (3 pkt. proc. mniej) - wynika z sondażu CBOS, przesłanego we wtorek PAP. Rośnie też poparcie dla rządu i jego polityki gospodarczej.

Obojętność w stosunku do szefa rządu zadeklarowało w listopadzie 14 proc. respondentów (tyle samo, co w ubiegłym miesiącu).

42 proc. badanych zadeklarowało w listopadzie poparcie dla rządu, o 4 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem. W stosunku do października nieco zmalała liczba przeciwników urzędującego gabinetu (o 3 punkty procentowe) - obecnie w ten sposób określa swój stosunek do rządu 26 proc. ankietowanych. Tak samo liczna, jak w poprzednim sondażu jest grupa badanych deklarujących obojętne nastawienie do rządu Donalda Tuska - 29 proc.

Efekty działalności rządu dobrze ocenia 47 proc. badanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w październiku, natomiast źle - 38 proc. (spadek o 6 pkt. proc.). Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało - 15 proc. respondentów.

Po dość znacznym pogorszeniu się w ubiegłym miesiącu, do poziomu z września powróciły oceny polityki gospodarczej rządu. O tym, że stwarza ona szanse polepszenia sytuacji ekonomicznej kraju, przekonanych jest 38 proc. ankietowanych (wzrost o 5 punktów w stosunku do października). O 5 punktów (do 46 proc.) zmalała od poprzedniego sondażu liczba badanych, których zdaniem polityka obecnego gabinetu nie rokuje poprawy sytuacji gospodarczej.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 listopada na liczącej 999 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CBOS: wzrost zadowolenia z pracy premiera i rządu