CCC zbliża się do linii obrony

Piotr Wiśniewski
06-06-2005, 00:00

Słabością akcji CCC jest to, że majowy szczyt z zamknięcia (14,7 zł), nie został potwierdzony przez oscylatory, choć wyznaczono go przy wysokich obrotach. Obecnie należy zakładać mały spadek do poziomu wsparcia 13,55 zł. W razie przełamania tej linii, przecena może być głęboka. Jednak prawdopodobieństwo realizacji czarnego scenariusza nie jest duże.

Kluczem do analizy przyszłych notowań jest wolumen. Najbardziej intensywna akumulacja akcji miała miejsce od drugiej połowy lutego aż do początku kwietnia. Kurs zyskał wówczas blisko 50 proc. Od tamtej pory trwa konsolidacja notowań w obszarze zbliżonym do 14 zł, jednak większość nabywanych wówczas papierów wciąż pozostaje w rękach inwestorów. Wydaje się, że to zbyt krótki okres na przejście akcji z „gorących rąk” na rachunki inwestorów długoterminowych. Przełamanie wspomnianego wsparcia mogłoby skłonić do gwałtownej realizacji zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CCC zbliża się do linii obrony