CCEnergy, czyli dawny Karen, szybuje

GRA
opublikowano: 28-01-2011, 11:43

Końcówka tygodnia jest niemrawa. Przed południem indeks WIG20 zyskuje 0,1 proc. Tracą z kolei średnie firmy z mWIG40 – zniżkują o 0,4 proc.

Liderem sesji jest Clean & Carbon Energy (czyli dawny Karen), który zyskuje już ponad 20 proc. Na końcu stawki, ze spadkiem na poziomie blisko 7 proc., jest Bioton.

Wśród spółek z WIG20 na uwagę zasługuje Lotos, który zyskuje 7 proc. Paliwowa spółka przedstawiła bardzo ambitne plany – chce m.in. zdobyć 10 proc. rynku detalicznego oraz wprowadzić nową markę. Na 2-proc. plusie jest też jego konkurent – PKN Orlen, który na poprzedniej sesji zabłysł dobrymi szacunkami za IV kwartał 2010 r. Najmocniej tanieje z kolei GTC – traci prawie 2 proc.

Po wczorajszym wzroście tanieje dziś Bomi (-0,6 proc.). Sieć sklepów delikatesowych ogłosiła wczoraj plan upublicznienia zależnego Rabatu Pomorze. Rynkowi to się wtedy spodobało, bo wydzielenie części biznesu może sugerować zmiany właścicielskie. Emperia (-0,8 proc.) oficjalnie deklarowała, że przeanalizuje Bomi pod kątem ewentualnego przejęcia.

Eurocash, z którym Emperia ma umowę inwestycyjną, traci 0,4 proc. Wczoraj UOKiK uzyskał zgodę na przejęcie przez Eurocash kontroli nad spółką Pol Cater Holding, zajmującą się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku.

Na 1-proc. minusie jest też NFI Midas kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka. Fundusz przewiduje, że postępowanie dotyczące zatwierdzenia prospektu może się przedłużyć. Dlatego na 23 lutego zwołał walne zgromadzenie, które przesunie termin przyznania prawa poboru akcji serii C z 28 lutego na 14 marca.

- Jest to uzasadnione trwającym przed KNF postępowaniem w przedmiocie zatwierdzenia prospektu emisyjnego akcji serii C i związaną z tym niepewnością Zarządu w zakresie zatwierdzenia prospektu emisyjnego akcji serii C, przed dniem 28 lutego 2011 roku – wyjaśnia zarząd w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane