CD Projekt ma dystrybutora dla Cyberpunka

opublikowano: 03-10-2018, 15:06
aktualizacja: 03-10-2018, 15:25

CD Projekt podpisał umowę z Warner Bros na dystrybucję gry "Cyberpunk 2077" w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Chodzi o tzw. dystrybucję pudełkową gry w wersji na PC oraz konsole. 

„(…) niech samochodowe pościgi i spluwy Was nie zwiodą. »Cyberpunk 2077« jest prawdziwym RPG-iem dla jednego gracza, opartym na fabule” — informuje CD Projekt w liście ukrytym w trailerze.
Zobacz więcej

NAPRAWDĘ DUŻA GRA FABULARNA:

„(…) niech samochodowe pościgi i spluwy Was nie zwiodą. »Cyberpunk 2077« jest prawdziwym RPG-iem dla jednego gracza, opartym na fabule” — informuje CD Projekt w liście ukrytym w trailerze. Fot. ARC

"Wynagrodzenie Spółki z tytułu udzielonej licencji wyliczane będzie na podstawie sumy przychodów WBHE pomniejszonych o uzgodnione opłaty dystrybucyjne, koszty i rezerwy związane z dystrybucją i promocją Gry. Rozliczenie pomiędzy stronami następować będzie kwartalnie na podstawie raportów sprzedaży sporządzanych przez WBHE" - podał CD Projekt.

- Z Warner Bros. współpracowaliśmy już w ramach projektów Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obie premiery były bardzo udane, więc jestem przekonany, że nowy etap współpracy przyniesie kolejne sukcesy obu stronom.” – mówi Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu, odpowiedzialny za kształtowanie i realizację polityki sprzedażowej spółki.

Konsens oczekiwań analityków w sprawie daty premiery zaczął się niedawno przesuwać na 2020 r. Czytaj także: "Cyberpunk ma daleko do mety"

Maciej Hebda, analityk Vestor Domu Maklerskiego, zakłada, że około 70-80 proc. sprzedaży Cyberpunka stanowić będzie sprzedaż cyfrowa, a 20-30 proc. - pudełkowa. W przypadku "Wiedźmina 3" proporcje były odwrotne w roku premiery.

Stany Zjednoczone to około połowa rynku gier premium.

W tego typu umowach standardem jest, że producent otrzymuje 40-50 proc. ceny netto, resztą dzielą się wydawcy, dystrybutorzy i detaliści.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu