CD Projekt powołał spółkę do nowego projektu na urządzenia mobilne

opublikowano: 20-08-2018, 14:42

CD Projekt powołał do życia nową spółkę – Spokko. Będzie ona realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

CD Projekt objął w Spokko większościowy pakiet udziałów. Pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt
Zobacz więcej

Adam Kiciński, prezes CD Projekt

- Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania grupy CD Projekt  - mówił Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Do zarządu powołanej spółki weszli Maciej Weiss i Rafał Staszewski -  współtwórcy marki Spokko i liderzy nowego projektu.

- Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie - mówi Maciej Weiss.

Maciej Weiss, wcześniej był związany ze studiem deweloperskim należącym do Cloud Technologies,  z którym stworzył m.in. grę Arrow – mobilną zręcznościówkę, nazywaną polskim, odświeżonym wężem.

Spokko rozpoczęło rekrutację do realizowanego projektu.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu