CD Projekt przesuwa publikację raportu rocznego, w tle Gwint

opublikowano: 12-03-2019, 17:56

Zarząd CD Projektu zdecydował się przesunąć publikację raportu rocznego na 27 marca z 21 marca planowanego pierwotnie.

„Zmiana daty publikacji sprawozdań podyktowana jest zamiarem uwzględnienia w prezentowanych wynikach wniosków z dodatkowego audytu przeprowadzonego na zlecenie spółki, obejmującego kwestie związane z istniejącym w ramach Grupy Kapitałowej konsorcjum odpowiedzialnym za projekty Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, w tym kwestii rozliczeń związanych z ukończeniem prac i premierą tych tytułów oraz zastosowaniem ulgi badawczo-rozwojowej” – napisano w komunikacie.

Adam Kiciński
Zobacz więcej

Adam Kiciński Fot. Marek Wiśniewski

Po wynikach ze trzeci kwartał CD Projekt informował, że ujemny wynik GOGa, jest głównie pochodną udziału  tej spółki w konsorcjum pracującym nad Gwintem, zaś sam Gwint w trakcie prac nad aktualizacją Homecoming generował niższy poziom przychodów, ujemnie wpływając na wyniki segmentu i całej grupy.

Spółka wskazywała wówczas, że „Wojna Krwi” otrzymała 85 na 100 możliwych punktów w Metacritic, co klasyfikuje ją wśród najlepszych gier wydanych na PC w 2018 r.

„Mając na uwadze powyższe opinie i pozytywne komentarze ze strony ekspertów, zarząd spółki zakładał wyższy, niż osiągnięty od premiery do dnia publikacji sprawozdania, poziom sprzedaży tytułu. Tym niemniej, skuteczna animacja zainteresowania tytułem w opinii zarządu powinna wpłynąć na długoterminowy poziom sprzedaży” – napisano wówczas.

CD Projekt 23 października wydał grę karcianą "Gwint" i grę fabularną "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" na platformie GOG w wersji na komputery PC. Premiera gier na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 odbyła się 4 grudnia.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy